Ama toplumumuzun rol modellerinin nerede olduğunu, kurumsal ve kurumsal liderlerin, etkileyicilerinin, sporcuların, TV yıldızlarının ve kendilerini zahmetsizce sesini duyurabilen ve böylece sokaktaki komplo teorilerine cesaret edebilen diğerlerinin nerede olduğunu merak ediyorum. ve onlara sosyal ağlarda ve basında karşılık verin.

Ama toplumumuzun rol modellerinin nerede olduğunu, kurumsal ve kurumsal liderlerin, etkileyicilerinin, sporcuların, TV yıldızlarının ve kendilerini zahmetsizce sesini duyurabilen ve böylece sokaktaki komplo teorilerine cesaret edebilen diğerlerinin nerede olduğunu merak ediyorum. ve onlara sosyal ağlarda ve basında karşılık verin. Ve daha da önemlisi, sessiz çoğunluğu ifadeleriyle hareket edip motive edenler, kendi paylarına eyleme geçmeleri için. Ancak birkaç tepkinin dışında ortaya çıkmazlar. Benim gözlemlediğim kadarıyla toplum doymuş durumda ve – Corona’ya rağmen ya da daha fazlası yüzünden – kendi rahatlık bölgesine çekildi.

Ayrıca ilginç:

Ortaçağ’ın ruhlarına olan inanç, günümüzün komplolarına olan inançtır.

Bu tartışmaya dahil olmanın ne demek olduğunu kendim gördüm. Yakın zamanda LinkedIn sosyal profesyonel ağında bir tane vardı

Beyan

On binlerce kişiyi sokaklarda mesafe kuralları olmadan gösteri yapan ve maskelerle yüz yüze gelenleri bencil ve tutarsız davranışları nedeniyle eleştiriyorum. Şimdi bir eyalet olarak sert hareket etme ve “sıfır tolerans” çizgisi sürme zamanı. Her birimizden, bir topluluk olarak bu noktaya kadar başardığımız her şeyi anlamsız bir şekilde riske atan aileden, arkadaşlardan ve tanıdıklardan gelenler de dahil olmak üzere, insanlara karşı cesurca ayağa kalkmamız isteniyor.

Sonrasında olanlar beni gerçekten şaşırttı: Üç gün içinde neredeyse 300.000 kişi gönderimi gördü, neredeyse 3.000 beğendi ve 1.000’den fazla yorum bir araya geldi. Ancak beni daha da şaşırtan şey, korona inkarcılarından ve komplo teorisyenlerinden inanılmaz sayıda yorumda beni vuran saygısızlık ve gizlenmemiş nefret – gerçek isimleri ve meslekleri ve şirketleri hakkında bilgileri olan iş odaklı bir üye ağında sizi düşünün . Beni azarladılar ve hakaret ettiler ve sosyal ağın diğer üyeleri genellikle yalnızca ABD Başkanı Trump tarafından görülen sahte haberler yaydılar.

© Sağlanmıştır Resmi büyütmek için tıklayın

“Kıçını koru” zihniyeti

Corona kurallarının cehaletini ve çok daha fazlasını iletişim ve protesto biçiminde sert bir şekilde kınayan göstericilerin görüşlerini paylaşmasam bile – burada çok fazla enerji ve zaman harcamak yerine mevcut yanal düşünürlerle olanları eleştirmek yerine -Her şeyin ters gittiğini protesto eder: Toplumumuzun her yerinde özlediğim bir şey var: cesaret.

Bu, toplumumuzda yaygın olan “kıçını kolla” zihniyetinden kaynaklanmaktadır. Aslında, bir kişinin eylemini işle ilgili veya bürokratik bağlamdaki olası sonraki eleştirilerden, yasal yaptırımlardan veya diğer sonuçlardan koruyan eylemini açıklayan bir Wikipedia girişi vardır.https://gamblingprofessors.com/tr/betboo-giris/ Cesur, ileriye dönük kararları önleyen ve hepimizin doygunluğumuzda ve değişmeye isteksizliğimizde ısrar etmemize veya – Corona gösterilerinde olduğu gibi – bencil göstericilerin kendi kararlarını yapmasına izin veren bir fenomen.

Herkes bok fırtınasından korkuyor

CEO’lar, sporcular, etkileyiciler ve diğer birçok kişi için, aynı zamanda durmayı sağlayan koruma ile ilgilidir. Herkes, belirli koşullar altında kendilerini vurabilecek bok fırtınasından korkar. Sözleşmelerinin yenilenmeyeceğinden, kitap satın almalarının düşeceğinden, izleyici puanlarının düşeceğinden, takipçi sayısının büyük ölçüde düşeceğinden veya mevcut reklam sözleşmesinin feshedileceğinden veya yenisinin olmayacağından korkuyorlar. Bu davranış bizi doğrudan üçüncü sınıfa götürür.

Benim beklentim, her şeyden önce, sosyal rol modellerin, sahte haberleri cesurca ve gerçeklere dayanarak – kamuoyunda, ilgili şirketlerde ve aynı zamanda arkadaşlar ve aile arasında – açıkça kabul edip onlara karşı çıkmasıdır. Bunu yaparken, örneğime geri dönersem, korona inkarcılarının nefret ve komplo teorileriyle gerçekte küçük bir azınlık olduğunu gösteriyorlar. Uzun bir gecikmiş hareketi serbest bırakabilirsiniz – değişim için de.

© APA / Hans Punz Kanıta dayalı korona bilgilerine yönelik girişimin Mayıs ayında Viyana’da gösterimi

Çünkü dünya çok hızlı değişiyor ve gelecekte çok daha hızlı dönecek – burada değişimi aktif olarak şekillendirmemiz gerekiyor. Ancak bu, ancak hoş olmayan konuları ele alırsak ve açıklamalarda, tartışmalarda ve değişimde daha fazla cesaret gösterirsek ve her şeyden önce açık bir tartışma ve diyalog kültürü geliştirirsek başarılı olacaktır!

Bunlar, başarılı bir endüstriyel Avrupa’dan başarılı dijitalleşmiş bir Avrupa’ya dönüşümü şekillendirmek için önemli temellerdir. Bu kültürel bir değişimdir ve insanların odaklandığı bir teknoloji değişikliği değildir. Bu aynı zamanda değişimi bugün bizim için zaten önemli olan yönler altında, yani değerleri ve etiğin hesaba katarak şekillendirmek anlamına gelir. Buna dikkat edersek, toplumumuzda hiç kimseyi geride bırakmayacağız ve toplumumuzun (daha fazla) bölünmesini engellemeyeceğiz.

Muhataplarımızın açıklamaları kendi görüşlerini yansıtıyor. News.at, röportajlarda ve tartışmalarda muhatapları tarafından yapılan açıklamaları benimsemez.

Şimdi 1 ay boyunca ücretsiz olarak haberleri okuyun! * * Test otomatik olarak sona erer.

Daha fazlası ▶

AĞDAN HABERLER

Şimdi JBL’den gerçek kablosuz kulaklıklar kazanın! (E-media.at)

Yeni erişim (yachtrevue.at)

Bekar olmanın harika olmasının 8 nedeni (lustaufsleben.at)

Wasabi mayonezli somon karidesli burger ve ballı salatalık (gusto.at)

Yeni trendde: Shock-Down – ekonomi kilitlenmelere ne kadar süre dayanabilir? (Trend.at)

Gülmek ve iyi hissetmek için en iyi 35 aile dizisi (tv-media.at)

Viyana’da E-Scooter: Tüm sağlayıcılar ve fiyatlar karşılaştırmalı 2020 (autorevue.at)

Hükümetin zorunlu kıldığı önlemlere bakılmaksızın, insanlar inandıkları şeyleri savunmak için sokaklara dökülür. Başkalarının sağlığını tehlikeye attıkları gerçeği görünüşe göre görmezden geliniyor. Diğerleri izler ve sessizdir. Philipp Depiereux, bu davranışın başarılı bir iş yeri olarak geleceğimizi neden tehlikeye attığını açıklıyor.

Philipp Depiereux Hakkında Philipp Depiereux, on yılı aşkın süredir dijital danışmanlık ve startup forge’un kurucusu ve genel müdürüdür.

sonsuzluk

yeni düşünme yolları ve yeni yöntemlerle iş dünyasında ve toplumda dijital değişimi ilerletin. Etventure, denetim ve danışmanlık şirketi EY’nin bağımsız bir yan kuruluşudur (Ernst Genç). © Privat 2018 ayrıca kar amacı gütmeyen formatı da kurdu

ChangeRider

, panik yerine öncü ruh, korku yerine cesaret, ekonomi ve toplumdaki olumsuz değişim örnekleri yerine başarı hikayeleri hakkında bir video ve podcast formatı. Burada siyaset, iş dünyası, araştırma ve toplumdan insanlar değişimi nasıl şekillendirdiklerini, dijital dönüşümü nasıl yönlendirdiklerini ve ülkeye ve insanlara yaşamaya değer bir gelecek gösterdiklerini anlatıyor. / ** / # accordion_box_066 input {display: none} # accordion_box_066 label {cursor: pointer; Ekran bloğu; arka plan rengi: # e9e3e3; yazı tipi ağırlığı: kalın; dolgu: 5px 10px; } # akordeon kutusu_066 etiket: {display: inline-block; yazı tipi boyutu: 10px; dolgu: 5px; içerik: ‘\ 25B6’; } # akordeon_kutu_066 girdi: kontrol edildi ~ etiket: {içerik: ‘\ 25BC’den sonra; } # accordion_box_066 .accordion_box_content {max-height: 0; taşma: gizli; arka plan rengi: # e9e3e3; dolgu: 0 20px; kutu boyutlandırma: border-box; geçiş: tümü 0,5 sn; } # akordeon kutusu_066 girdi: işaretlendi ~ .accordion_box_content {max-height: 1000px; } # accordion_box_066 .accordion_box_content p {font-size: 15px; } # akordiyon_box_066 .accordion_box_content img {max-width: 100%; } / ** /

Bugünlerde özellikle Almanya’da sokaklarda olup bitenler ama sadece burada değil, çok tuhaf buluyorum. Uluslararası karşılaştırmalarla bu korona salgını inanılmaz derecede iyi atlattık – burada Avusturya’yı açık bir vicdanla dahil edebilirim. Sağlık sistemlerimizin hastalıklarla baş edemeyeceği sistemik riskine neredeyse mükemmel bir şekilde hakim olduk. Ancak gurur duymak ve bu ilk durumu ekonomik, eğitimsel ve sosyal sistemimizi yeni, geleceğe yönelik ve sürdürülebilir bir şekilde yeniden düzenlemek için bir fırsat olarak görmek yerine, toplumumuzun bazı kesimleri maske ihtiyacına ve alınan önlemlere karşı gösteri yapmak için sokaklara dökülüyor.

Gösteriler, dikkat edin, sorun değil. İnsanların inançları için cesurca sokağa çıkmaları harika. Ancak günümüzde artan enfeksiyon sayısı nedeniyle koronavirüsün hala ortaya çıkardığı tehlikeler göz önünde bulundurulduğunda beklentim, bununla mücadele için alınacak önlemlere ve kurallara uyulmasıdır. Bu, genel halka saygı gerektirir.

© APA / AFP / Adam Berry Demosu, Ağustos sonunda Berlin’de korona önlemlerine karşı

Korona önlemleriyle bağlantılı olarak kesinlikle protesto edilebilecek çok şey var. Küçük ve orta ölçekli endüstriler baskı altına girdi ve serbest meslek sahiplerine yönelik yardım önlemleri söz konusu olduğunda acil durum çok kötü. Birkaç hafta önce hala sistemsel olarak ilgili olduğu için raporlama odağında olan ve balkonlardan alkışlanan hemşirelik mesleklerinin – Avusturya’da olduğu gibi Almanya’da – hala temelde daha iyi koşullar almamış olması, bunu göstermek için bir neden olacaktır.

Sokaklarda ve sosyal ağlarda şiddetle tartışılan acımasız maske tartışması başka bir şey. Hijyen gösterileri ve Pazartesi nöbetleri bir tür Pegida hareketine dönüştü. Avusturya’da insanlar, son Bregenz’de olduğu gibi “özgürlük ve barış” kisvesi altında sokaklara dökülüyor. Bu, kısmen akıldışı argümanlar ve komplo teorilerini yayan ve demokrasimizi kaldırılması gereken bir diktatörlük olarak adlandıran sözde yanal düşünürlerle ilgili. Bu kesinlikle toplumumuzun küçük bir parçası, ancak iklimi zehirliyor ve demokratik kurumlara olan güveni zayıflatıyor. Virüslere ek olarak, anti-Semitizm ve yabancı düşmanlığı da yayıyor.

Komplo teorileri sosyal olarak kabul edildi

Ama feryat nerede? Sahte haberlerin, komplo teorilerinin ve aşırı sağcı fikirlerin yükseltildiği ve sosyal olarak kabul edildiği yer burası çünkü neredeyse hiç kimse onlardan uzaklaşmıyor. Buna tahammül edemeyiz. Ama toplumumuzun rol modellerinin nerede olduğunu, kurumsal ve kurumsal liderlerin, etkileyicilerinin, sporcuların, TV yıldızlarının ve kendilerini zahmetsizce sesini duyurabilen ve böylece sokaktaki komplo teorilerine cesaret edebilen diğerlerinin nerede olduğunu merak ediyorum. ve onlara sosyal ağlarda ve basında karşılık verin. Ve daha da önemlisi, sessiz çoğunluğu ifadeleriyle hareket edip motive edenler, kendi paylarına eyleme geçmeleri için. Ancak birkaç tepkinin dışında ortaya çıkmazlar. Benim gözlemlediğim kadarıyla toplum doymuş durumda ve – Corona’ya rağmen ya da daha fazlası yüzünden – kendi rahatlık bölgesine çekildi.

Ayrıca ilginç:

Ortaçağ’ın ruhlarına olan inanç, günümüzün komplolarına olan inançtır.

Bu tartışmaya dahil olmanın ne demek olduğunu kendim gördüm. Yakın zamanda LinkedIn sosyal profesyonel ağında bir tane vardı

Beyan

On binlerce kişiyi sokaklarda mesafe kuralları olmadan gösteri yapan ve maskelerle yüz yüze gelenleri bencil ve tutarsız davranışları nedeniyle eleştiriyorum. Şimdi bir eyalet olarak sert hareket etme ve “sıfır tolerans” çizgisi sürme zamanı. Her birimizden, bir topluluk olarak bu noktaya kadar başardığımız her şeyi anlamsız bir şekilde riske atan aileden, arkadaşlardan ve tanıdıklardan gelenler de dahil olmak üzere, insanlara karşı cesurca ayağa kalkmamız isteniyor.

Sonrasında olanlar beni gerçekten şaşırttı: Üç gün içinde neredeyse 300.000 kişi gönderimi gördü, neredeyse 3.000 beğendi ve 1.000’den fazla yorum bir araya geldi. Ancak beni daha da şaşırtan şey, korona inkarcılarından ve komplo teorisyenlerinden inanılmaz sayıda yorumda beni vuran saygısızlık ve gizlenmemiş nefret – gerçek isimleri ve meslekleri ve şirketleri hakkında bilgileri olan iş odaklı bir üye ağında sizi düşünün . Beni azarladılar ve hakaret ettiler ve sosyal ağın diğer üyeleri genellikle yalnızca ABD Başkanı Trump tarafından görülen sahte haberler yaydılar.

© Sağlanmıştır Resmi büyütmek için tıklayın

“Kıçını koru” zihniyeti

Corona kurallarının cehaletini ve çok daha fazlasını iletişim ve protesto biçiminde sert bir şekilde kınayan göstericilerin görüşlerini paylaşmasam bile – burada çok fazla enerji ve zaman harcamak yerine mevcut yanal düşünürlerle olanları eleştirmek yerine -Her şeyin ters gittiğini protesto eder: Toplumumuzun her yerinde özlediğim bir şey var: cesaret.

Bu, toplumumuzda yaygın olan “kıçını kolla” zihniyetinden kaynaklanmaktadır. Aslında, bir kişinin eylemini işle ilgili veya bürokratik bağlamdaki olası sonraki eleştirilerden, yasal yaptırımlardan veya diğer sonuçlardan koruyan eylemini açıklayan bir Wikipedia girişi vardır. Cesur, ileriye dönük kararları önleyen ve hepimizin doygunluğumuzda ve değişmeye isteksizliğimizde ısrar etmemize veya – Corona gösterilerinde olduğu gibi – bencil göstericilerin kendi kararlarını yapmasına izin veren bir fenomen.

Herkes bok fırtınasından korkuyor

CEO’lar, sporcular, etkileyiciler ve diğer birçok kişi için, aynı zamanda durmayı sağlayan koruma ile ilgilidir. Herkes, belirli koşullar altında kendilerini vurabilecek bok fırtınasından korkar. Sözleşmelerinin yenilenmeyeceğinden, kitap satın almalarının düşeceğinden, izleyici puanlarının düşeceğinden, takipçi sayısının büyük ölçüde düşeceğinden veya mevcut reklam sözleşmesinin feshedileceğinden veya yenisinin olmayacağından korkuyorlar. Bu davranış bizi doğrudan üçüncü sınıfa götürür.

Benim beklentim, her şeyden önce, sosyal rol modellerin, sahte haberleri cesurca ve gerçeklere dayanarak – kamuoyunda, ilgili şirketlerde ve aynı zamanda arkadaşlar ve aile arasında – açıkça kabul edip onlara karşı çıkmasıdır. Bunu yaparken, örneğime geri dönersem, korona inkarcılarının nefret ve komplo teorileriyle gerçekte küçük bir azınlık olduğunu gösteriyorlar. Uzun bir gecikmiş hareketi serbest bırakabilirsiniz – değişim için de.

© APA / Hans Punz Kanıta dayalı korona bilgilerine yönelik girişimin Mayıs ayında Viyana’da gösterimi

Çünkü dünya çok hızlı değişiyor ve gelecekte çok daha hızlı dönecek – burada değişimi aktif olarak şekillendirmemiz gerekiyor.