W następnym roku – ze względu na sobotę – przynajmniej dla niektórych oznacza to znowu: iść do pracy

Można przyznać tylko raz. W następnym roku – ze względu na sobotę – przynajmniej dla niektórych oznacza to znowu: iść do pracy. Wykorzystane źródła: niemiecka federacja związków zawodowych, agencja informacyjna dpa, statystyki, inne źródła, mniej źródeł

Przygotowanie do pobytu za granicą jest trochę bardziej czasochłonne niż zwykłe planowanie wakacji. Praca i podróże zwykle zaczynają się od zastanowienia się, do którego kraju chcesz się udać.

Co mogę włożyć do bagażu podręcznego?
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Kiedy należy rozpocząć przygotowania?

Idealnie jest zacząć organizować wszystko na około rok przed wyjazdem. Oczywiście całość można też opanować w krótszym czasie, ale w ten sposób wszystko można zrobić w spokoju i masz również możliwość uzyskania bardzo dobrych informacji o danym kraju. Jeśli planujesz pracę i podróże, musisz być bardzo dobrze poinformowany o kraju, ludziach i obowiązujących tam zwyczajach. Jest to również korzystne, jeśli trochę mówisz w języku. To również część intensywnych przygotowań, aby projekt pracy i podróży przebiegał dobrze. Kurs językowy trochę potrwa; jeśli zaczniesz przygotowania wcześnie, będzie ci to o wiele łatwiej w kraju docelowym.

Wiza jest ważna

Oprócz wszystkich informacji, które gromadzisz w trakcie przygotowań, takich jak wymogi prawne lub cechy kulturowe, ważne jest, aby ubiegać się o wizę Working Holiday co najmniej sześć miesięcy przed rozpoczęciem podróży. Do tego potrzebny jest paszport ważny co najmniej 12 miesięcy. Czego wielu nie wie, kto przygotowuje się do pracy i przygody w podróży, w niektórych krajach ta wiza podlega limitowi. Jeśli będziesz czekać zbyt długo, możesz go nie dostać.

Mając wizę w kieszeni, możesz zacząć planować kolejne kroki; równie dużo uwagi wymagają bilety lotnicze, ubezpieczenie podróżne, międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne i bagaż.

Biuro pracy i podróży pomaga zorganizować połączenie pracy i podróży za granicą. Najpopularniejszymi krajami docelowymi są Australia i Nowa Zelandia, ale także Kanada i USA oraz kraje europejskie, takie jak Włochy i Norwegia. Biura pracy i biura podróży są dostępne dla podróżujących z pomocnymi wskazówkami, ale są również bardzo drogie. Pozostaje pytanie, czy naprawdę warto zatrudnić biuro pracy i biura podróży.

Faux pas, którego powinieneś unikać na wakacjach
Seria zdjęć składająca się z 7 zdjęć

Korzyści z pracy i biura podróży

Jeśli zwrócisz się do biura pracy i biura podróży, aby zorganizować swój pobyt w docelowym miejscu podróży, oznacza to mniej wysiłku. Możesz zaoszczędzić sobie czasochłonnych badań, które pochłaniają dużo czasu. Z biurem pracy i podróży zawsze masz lokalny kontakt w miejscu docelowym wakacji, a organizacja zajmuje się wizą i udziela wskazówek dotyczących ubezpieczenia, zagranicznego konta bankowego i rezerwuje zakwaterowanie przez kilka pierwszych dni. Jednocześnie służą pomocą w znalezieniu pracy. W niektórych przypadkach biura pracy i biura podróży oferują również kursy językowe.

Biuro pracy i podróży: Wady

Obietnica pomocy w znalezieniu pracy przez biuro podróży i pracy jest dla wielu najważniejsza. W końcu podróżujący jest zwykle uzależniony finansowo od szybkiego znalezienia pracy. Nie należy oczekiwać zbyt wielu wskazówek od biura pracy i biura podróży w tym zakresie, jak pisze portal informacyjny New Zealand-work-and-travel.de.

Wsparcie często ogranicza się do tego, że istnieje tablica ogłoszeń z ofertami pracy lub wręczana jest lista adresów. Kolejną wadą jest koszt: biuro pracy i podróży może pobierać kilka tysięcy euro. Na koniec należy wspomnieć, że bez agencji masz większą elastyczność w planowaniu podróży i zdobywasz cenne doświadczenie w planowaniu.

Wskazówki dotyczące planowania

Według „Sterna” powinieneś umieć mówić językiem narodowym na tyle dobrze, aby móc poruszać się po świecie pracy. Jeśli chcesz podszkolić swoje umiejętności językowe, możesz to zrobić w domu na kursie w centrum edukacji dla dorosłych. Zwykle jest to znacznie tańsze niż rezerwowanie kursu za pośrednictwem biura pracy i biura podróży.

Dobre planowanie jest ważne: Przygotowania do pracy i podróży – aby nic nie poszło. Wakacje w Nowej Zelandii – wskazówki dotyczące planowania i podróży Trendy: Voluntourism – wakacje ze społecznym sumieniem

Kolejną ważną wskazówką jest zwrócenie uwagi na warunki wejścia. Warunkiem wstępnym jest zazwyczaj pełnoletność, bilet powrotny i wystarczająca ilość pieniędzy na pobyt. Na przykład w Australii musisz przedstawić dowód w wysokości około 3000 euro na podróż.

Wiele osób, głównie młodszych, co roku podróżuje na duże odległości, aby wziąć udział w programie Work and Travel w Nowej Zelandii. Zwykle między pięknym krajem a podróżnikami odbywa się 24-godzinny lot.https://yourpillstore.com/pl/ Ale wizyta w Nowej Zelandii jest zdecydowanie tego warta.

Pracujesz i podróżujesz po Nowej Zelandii dla każdego?

Work and Travel w Nowej Zelandii oznacza, że ​​podróżni będą mieli różne zajęcia podczas swojego pobytu, ponieważ dla większości z nich jest to jedyny sposób na sfinansowanie podróży. Z tego powodu tego typu wakacje najczęściej wybierają ludzie młodzi. Ale oto pierwsza wskazówka. Jeśli chcesz pozostać w Nowej Zelandii dłużej niż trzy miesiące, a także chcesz znaleźć płatną pracę, musisz mieć specjalną wizę Working Holiday lub w skrócie WHV. Dzięki tej wizie wszyscy obywatele Niemiec w wieku od 18 do 30 lat mogą skorzystać z jednorazowej możliwości pobytu i pracy w Nowej Zelandii przez okres do jednego roku. Należy również zwrócić uwagę na wskazówkę, aby spełnić wszystkie niezbędne wymagania. Obejmuje to, że po trzech miesiącach należy zmienić pracodawcę. Ponadto przy wjeździe należy okazać dowód ubezpieczenia zdrowotnego i środków finansowych.

Zarabiaj na pracy i podróżach po Nowej Zelandii

Nie musisz się martwić o oferty pracy w Nowej Zelandii. Jednak tutaj obowiązuje również wskazówka, że ​​należy być elastycznym. Przeszkodą mogą być również zbyt wysokie oczekiwania płacowe. W Nowej Zelandii ustawowa płaca minimalna wynosi około 8 euro za godzinę, ale od tej kwoty należy odliczyć podatek od wynagrodzenia. Jednak zostanie Ci to zwrócone do określonej kwoty przy wyjeździe.

 

Roczna wiza dla projektu Working Holiday nowozelandzkiego Urzędu Imigracyjnego jest dość łatwa do zdobycia. Wszystkie dzieci w wieku 18–30 lat z Niemiec mogą się bawić, zwiedzać wyspy i zarabiać na drobne pieniądze potrzebne na ich roczny pobyt.

Co mogę włożyć do bagażu podręcznego?
Seria zdjęć składająca się z 6 zdjęć

Wakacje w Nowej Zelandii – planowanie i kryteria

Proces aplikacji jest dość prosty, ale należy spełnić kilka wymagań. Precyzyjne planowanie jest szczególnie ważne z finansowego punktu widzenia. Po przyjeździe musisz okazać dowód biletu powrotnego. Ponadto na pobyt na wyspach wymagana jest rezerwa finansowa w wysokości co najmniej 2100 euro – gwarancja nie wystarczy.

Będziesz także potrzebować nowego zdjęcia paszportowego. Znajomość języka angielskiego jest zaletą, ponieważ wniosek o wizę jest napisany w języku angielskim. Wniosek o urlop pracowniczy można złożyć online. Czas przetwarzania trwa około dwóch tygodni.

Ważne dokumenty i bagaż

Przy wjeździe do kraju potrzebny jest paszport ważny co najmniej 15 miesięcy w momencie wjazdu. Oprócz paszportu należy również pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu zdrowotnym za granicą.

Aby zachować mobilność w Nowej Zelandii, europejskie prawo jazdy jest oczywiście zaletą. Podobnie jak w Anglii na drogach panuje ruch lewostronny.

Jeśli chodzi o bagaż, pojawia się pytanie, co należy zapakować na roczny urlop pracowniczy w Nowej Zelandii. Oprócz dokumentów osobistych nie powinno oczywiście zabraknąć przepisanych leków i części garderoby.

Skomplikowany system: emigracja do Nowej Zelandii – co musisz wziąć pod uwagę?

W miarę możliwości należy unikać niepotrzebnego balastu, ponieważ każdy kilogram nadbagażu kosztuje około 30 euro. Koszty utrzymania w Nowej Zelandii są znacznie poniżej średniej w Niemczech, więc planując podróż można pominąć codzienne sprawy i załatwić je na miejscu.

Chcesz połączyć wakacje z pracą i wolontariat za granicą? Możesz tylko skorzystać z takich doświadczeń. Tutaj dowiesz się, gdzie możesz dowiedzieć się więcej i na co powinieneś zwrócić uwagę.

Warto przeżyć: wolontariat za granicą

Osoby, które kiedyś były wolontariuszami za granicą, zwykle patrzą na swoje życie z zupełnie innej perspektywy. Cenisz rzeczy, które inni uważają za oczywiste. Nic dziwnego – mieszkając kilka miesięcy w Afryce, przekonasz się, że luksus to nie wszystko.

Wolontariat zagraniczny to nie tylko świetny sposób dla lekarzy, ale także dla osób, które chciałyby zaangażować się w pracę społeczną, wyjechać na kilka miesięcy, aby zrobić coś pożytecznego.

Uzyskaj informacje od uznanych organizacji

Możesz dowiedzieć się więcej o wolontariacie za granicą, na przykład od takich organizacji jak World Vision czy Humana. Upewnij się, że kontaktujesz się z uznanym instytutem.

Niestety istnieje bardzo wiele tzw "Organizacje charytatywne"po prostu za duże pieniądze. W końcu w najgorszym przypadku zapłacisz za lot, ale nigdy nie dostaniesz biletu.

Dobrze zaplanuj wolontariat za granicą

Taka usługa musi być dobrze zaplanowana, jeśli masz stałe zatrudnienie. W takim przypadku możesz zwrócić się do pracodawcy o zwolnienie. Jeśli tego nie rozumiesz, ale na pewno chcesz uczestniczyć w wolontariacie, zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się szczegółowo o swoich możliwościach i rozważyć je.

Odniesienie do twojego CV

Ponieważ – poza zaangażowaniem społecznym – po zakończeniu służby miałbyś dobre referencje do swojego CV. Wciąż są firmy, które doceniają takie zaangażowanie.

Zbliżają się wakacje we Włoszech, planowany jest semestr za granicą we Francji lub po prostu interesuje Cię obca kultura i języki – nauka języka obcego zawsze wzbogaca. Wymagana jest również odrobina dyscypliny i wytrwałości. Jeśli zastosujesz się do kilku ważnych wskazówek i sztuczek, z pewnością nie będzie ci trudno zanurzyć się w nowym języku.Motywacja odgrywa ogólnie bardzo ważną rolę podczas nauki języka obcego. Ponieważ jeśli uczysz się gramatyki i słownictwa, ponieważ interesujesz się językiem i chcesz go używać, łatwiej jest poświęcić czas i nauczyć się go.

Określ indywidualny typ ucznia

Aby nauczyć się języka obcego, przed rozpoczęciem nauki warto być świadomym typu ucznia. Zasadniczo istnieją cztery różne typy uczniów:

Uczący się słuchowo: Jako uczeń słuchowy możesz najlepiej zapamiętywać treść, gdy mówisz ją do siebie lub gdy coś jest ci prezentowane. Na ogół dobrze pamiętasz prezentacje i rozmowy z innymi ludźmi. Nauka na pamięć jest zwykle dla ciebie łatwa. Według portalu internetowego GEOlino, magazynu dziecięcego GEO, typ słuchowy szczególnie dobrze uczy się słownictwa poprzez mosty osła, które pojawiają się podczas wymowy. Jednak ten typ ucznia jest łatwo rozpraszany przez hałas w tle. Uczeń wizualny: Jako uczeń wizualny najlepiej zapamiętuje treść, gdy masz ją na piśmie. Rysunki, tabele i plakaty pomogą Ci w nauce. W tym przypadku do nauki słownictwa szczególnie przydatne są samodzielnie malowane plakaty i napisane przez siebie indeksy. "Wizualne typy uczniów często zapamiętują również inne właściwości takiej karty – na przykład psie ucho lub sok – i kojarzą je ze słowem"- mówi GEOlino. – Uczeń dotykowy: Jako osoba ucząca się dotykiem najlepiej zapamiętać treści, które możesz od razu zastosować w praktyce. Najlepiej uczą się, poruszając się, na przykład chodząc lub gestykulując. Możesz także użyć własnych notatek, ćwiczeń i eksperymentów, aby zastosować zdobytą wiedzę. "Tych ludzi często można rozpoznać po tym, że rzadko czytają instrukcje obsługi, ale raczej od razu coś wypróbują", więc forum internetowe "bildungsportal.at"Typ komunikatywnego ucznia: Jako komunikatywny typ ucznia najlepiej zapamiętać treść omawianą podczas dyskusji lub w grupach studyjnych. Dla tego typu ucznia szczególnie pomocna jest interakcja z innymi, na przykład poprzez odgrywanie ról i zajmowanie się tematem poprzez wyjaśnianie i powtarzanie z innymi ludźmi.

Jasne przypisanie nie zawsze jest łatwe

Czy masz kilka typów uczniów? Jest to całkowicie normalne, ponieważ z pewnością są uczniowie, którzy nie mogą jednoznacznie przypisać się do typu ucznia. Ten ścisły podział na typy uczniów jest zatem czasami kontrowersyjny w kręgach specjalistycznych. Powyższa klasyfikacja ma na celu jedynie wyjaśnienie, które zmysły najlepiej przyswajają nowe treści. Ale zawsze staraj się nauczyć języka wszystkimi zmysłami.

Języki z tej samej rodziny językowej są często łatwiejsze

Podczas nauki języków pomocne może być również zbudowanie pomostu do języków, których się już nauczyłeś. Tak więc komuś, kto już mówi po francusku lub włosku, jest o wiele łatwiej, jeśli chodzi o podstawowe słownictwo hiszpańskiego, ponieważ słowa takie jak „le vin” (francuski), „el vino” (hiszpański) i „il vino” (włoski) oznaczają „ Wino ”są do siebie podobne.

Gramatyka wykazuje również liczne podobieństwa we wszystkich językach romańskich, takie jak zjawisko trybu łączącego, które nie istnieje w języku niemieckim. Jednak podobny język, którego się już nauczyłeś, może powodować zamieszanie zarówno pod względem słownictwa, jak i gramatyki.

Aby urozmaicić swoją naukę i oddziaływać na różne zmysły, powinieneś także spróbować podchodzić do języka na różne sposoby i za pomocą różnych środków. Oprócz klasycznego kursu językowego możesz na przykład skorzystać z portalu internetowego, wybrać się na wycieczkę językową, regularnie spotykać się z partnerem w tandemie językowym lub skorzystać z radia, telewizji i książek w odpowiednim języku.